in progress re m1l6

PROGRAMATİK REKLAMLARLA MÜŞTERİ İLGİ SAVAŞINI KAZANIN

BAHSETMEYE DEĞER DİJİTAL PAZARLAMA SONUÇLARI

Başarılı bir dijital pazarlama kampanyasını iş başında görmek ister misiniz?

BU MUTLU MÜŞTERİLER, TÜRKİYE'NİN EN İYİ DİJİTAL PAZARLAMA ŞİRKETİNİ İSTİYOR

En İyi BÜYÜME. GARANTİLİ.

Daha hızlı. Daha efektif. Programatik reklamcılıkla satışları artırın.

Programatik reklamcılık, şu anda sitenizde tam olarak ihtiyaç duyduğunuz müşterilere ulaşmanın kanıtlanmış bir yoludur. Ankara'nın programatik reklamcılık uzmanlarıyla, ulaşmanız gereken müşterileri daha ucuza otomatik olarak hedefleyebilirsiniz.

Lady showing digital codes

Programatik reklamcılıktan en iyi şekilde yararlanmak için en iyi süreç.

Hepimiz size daha hızlı, daha etkili medya yerleşimi sağlamak için çalışıyoruz - hepsi doğru fiyatlarla doğru yerde. Sürecimiz, bunun gerçekleşmesi için anahtarınızdır.

Step 1

Sizin için nasıl çalışabileceğini görün

İş mesajınızı her yerde müşterilere iletin. Uzmanlarımız ne söylemek istediğinizi, kiminle konuşmak istediğinizi ve nerede söylemek istediğinizi öğrenmek için sizinle birlikte oturacak. Ardından, dönüşümlerden YG'ye kadar kampanyanızdan ne beklediğinizi dinleyerek çalışmaya başlıyoruz.

Step 2

Harika bir yatırım getirisi

Ardından, içeriğinizi doğru zamanda doğru yerde görünecek şekilde yerleştirmeyi ve işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinme olasılığı en yüksek olan hedef kitleyi hedeflemeyi planlıyoruz. Dijital Ankara'un uzmanları, reklam alanı tekliflerinin etkili olmasını sağlar, böylece daha az para harcar ve daha hızlı sonuç alırsınız.

Step 3

Kampanyanızı başlatın

Hadi gidelim! Dijital Ankara programatik zamanla gelişir. Bu, sonuçları gerçek zamanlı olarak ölçtüğümüz anlamına gelir, böylece kampanyanızın en yüksek performansta çalıştığını bilirsiniz. İşte bunu ikiye katlama şansınız. Dijital Ankara, tatlı noktanızı hedeflemenize ve iş fırsatlarınızı anında büyütmenize yardımcı olacaktır.

Step 4

Analiz et ve gözden geçir

Test etme ve öğrenme önemli kısımlardır. Onu neyin yönlendirdiğini ve bir dahaki sefere nerede daha iyi performans gösterebileceğimizi görmek için kampanyanızın başlığını burada açıyoruz. Bütçeniz ve yatırım getirinizi de hesaba katıyoruz çünkü bir sonraki kampanyanızın tüm silindirlerde ateşlenmesini istiyoruz.

Programatik reklamcılıkla mükemmelleşmeye hazır mısınız?

Programatik bir yönetim uzmanıyla ortaklık kurmak, başarıya giden ilk adımınızdır. Çevrimiçi pazarlamanızın ne kadar daha etkili olabileceğini görmek için ücretli arama stratejistlerimizden biriyle bir toplantı ayarlayın . Bunu yapalım.

Programatik hizmetlerinizi başarıya hazırlayacağız.

Dijital Ankara'un uzmanları, programatik kampanyanızın ilgili reklam alanı için teklif vermek üzere hedef pazarınıza, pazarlama hedeflerinize ve envanterinize otomatik olarak çapraz referans vermesini, içeriğinizi hedef kitlenizle zahmetsizce, dikkat etme olasılıklarının daha yüksek olduğu bir yerde eşleştirmesini sağlar. o. Böylece daha az para harcar ve daha hızlı sonuç alırsınız.

Programatik reklam ajansı SSS'leri

Kararınızı kolaylaştırmak için programatik medya satın alma ve reklamlarla ilgili en sık sorulan soruların bir listesini derledik. Elbette burada yer almayan sorular varsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, dijital reklamcılık gurularımız tüm sorularınızı yanıtlayacaktır.

Dijital pazarlama kampanyaları söz konusu olduğunda, programatik reklamcılık sistemi hakkında muhtemelen çok şey duymuşsunuzdur. Daha fazla teşhir arayan markalar için mükemmel olan, büyük bir kitleye sahip medya edinmenin popüler bir yoludur. Hayal edin: reklamlarınız, zaten ilgilenen ve etkileşimde bulunan kişilerin hemen önüne yerleştirilir! Programatik bir reklamcılık platformunun gücü budur.

Web sitelerinde, uygulamalarda, videolarda ve insanların halihazırda vakit geçirdiği diğer yerlerde reklam alanı satın almak için Google'ın Görüntülü Reklam Ağı'nda yapay zeka ve açık artırma tabanlı bir sistem kullanır.

Programatik reklamları kullanmanın birçok yolu vardır; örneğin, aradıkları veya tıkladıkları şeye göre hedef kitlenizi seçebilirsiniz. Her iki durumda da, daha önce ulaşamadığınız potansiyel müşterilere ulaşmanızı sağlar.

İlk olarak, reklamveren yürütmek istediği kampanyanın türünü seçer: görüntülü reklam, video, mobil uygulama veya evrensel uygulama kampanyaları (YouTube gibi). Ardından, Google'ın yapay zekası, reklamverenin web sitesini analiz eder ve onun hakkında bilgi toplar: kitlesi ve ziyaretçilerinin web sitesiyle nasıl etkileşime girdiği. Bu veriler daha sonra reklamverene gönderilir, böylece kampanyaları için bunların herhangi birini mi yoksa tamamını mı kullanmak istediklerine karar verebilirler. AI ayrıca, reklamverenle aynı reklamları yayınlamakla ilgilenebilecek benzer web sitelerini de tanımlar.

Ardından açık artırma gerçekleşir: her yayıncının kullanılabilir reklam alanı, reklamverenler tarafından teklif vermek üzere satışa sunulur. Reklamverenler, ne kadar teşhir almak istediklerine ve ne kadar ödemek istediklerine bağlı olarak bu alan için teklif verirler. Örneğin, bir reklamveren 1.000 gösterim (BGBM) başına 2 ABD Doları veya tıklama başına 5 ABD Doları (TBM) teklif verebilir. En yüksek teklifi veren o reklam alanını kazanır.

Kesinlikle - doğru ellerde. Herhangi bir araç gibi, teknoloji de operatörün becerisine bağlıdır - bu nedenle hedef kitlenize ve hedeflerinize derinlemesine dalmak kesinlikle çok önemlidir. Bu kristalleştiğinde, reklamlarınıza büyük bir yanıt göreceksiniz - bu, tüm sıkı çalışmanın meyvesini verdiği yerdir!

Biz öyle derdik. 2009'dan beri, dijital reklam alanı için teklifler gündeme geldiğinde, işler güçleniyor. Tıpkı stok tabanlarındaki tüccarların artık kağıt parçaları kullanmak yerine nereye teklif vereceklerini belirlemek için algoritmalar kullanması gibi, programatik reklamcılık da bu tür bir süreç için insan beyni ve ileri teknoloji yetenekleri arasında bir füzyon kullanır.

Temel olarak, bir reklam platformunun arka ucunda uygulanan bir araçtır. Kriterlerinizi (bütçe, hedefler, zaman dilimleri, hedef kitle) belirlersiniz ve algoritmanın sizin için bir eşleşme bulmasına izin verirsiniz. Neye koyduğunuza bağlı olarak, reklamlarınız sosyal ağlarda ve daha geniş internetteki web sitelerinde gösterilecektir. Ayrıca tüm cihazlarda çalışır!

İlk adım, müşterinizin zihnine, davranışına, ihtiyaçlarına ve isteklerine derinlemesine inmektir. Oradan, TAM olarak kimi hedeflediğinizi, onlara ne zaman ve nerede ulaşacağınızı belirleyen bir strateji oluşturmak isteyeceksiniz. Bunu hallettikten sonra, tüm bu teknolojinin sizin için mümkün olan en iyi şekilde çalışmasını sağlayacak programatik pazarlama uzmanlarıyla çalışma zamanı.

Çoğu insan programatik reklamcılığı düşündüğünde, bunu bir tür tıklama başına ödeme (PPC) kampanyası olarak düşünür. İkisi el ele gitse de, programatik reklamcılık PPC veya tıklama başına ödemeden çok daha fazlasıdır.

PPC, iş sonuçlarını yönlendirmek için çevrimiçi reklamcılığı kullanan bir pazarlama stratejisi türü olan "Tıklama Başına Ödeme"nin kısaltmasıdır. Reklamverenlerin yalnızca bir kullanıcı reklamlarını tıkladığında ödeme yaptığı tıklama başına maliyet (TBM) modeline odaklanır. Bu reklamlar öncelikle arama motorlarında ve Google ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında bulunur.

"Programatik", dijital medyanın reklam borsasında otomatik olarak alınıp satılması anlamına gelir. Bu, çevrimiçi görüntülü reklamlardan video reklamlara ve hatta makale yerleşimlerine kadar her şey olabilir. Bu tür teknolojiyi kullanan kampanyalara genellikle programatik reklamcılık denir.

Programatik pazarlama ile, reklamlar yerleştirilmeden önce reklamlarda değişiklik yapmak için verileri kullanabilirsiniz. PPC'yi yeniden pazarlama için de kullanabilirsiniz; bu, sitenizi daha önce ziyaret etmiş kişilere reklam göstermek anlamına gelir. Hem PPC hem de programatik, işinizi büyütmenize yardımcı olabilecek çevrimiçi pazarlama biçimleridir.

Programatik bir reklam kampanyası, reklamverenlerin gösterimleri veya çevrimiçi bir medya mülkünde reklamların yerleştirildiği alanı gerçek zamanlı olarak satın almalarına olanak tanıyan bir yazılım platformudur. Reklamverenler, herhangi bir zamanda uygun alanlar için teklif vermelerine olanak tanıyan otomatik süreçler kurar. Bu, reklamverenin alanı mümkün olan en düşük fiyata satın alabileceği ve yayıncıya ("tedarik tarafı platformu" olarak da adlandırılır) alan için mümkün olan en yüksek fiyatı ödediği anlamına gelir.

Bu tür reklamcılığın altında yatan konsept basittir: En iyi fiyat, programatik reklamlara yer kazandırır.

Dijital Ankara'de, bu platformda bir kampanyayı yönetmenin en iyi yolunu göstererek, yatırımınız için en yüksek değeri ve sonunda maksimum sonuçları elde etmenize yardımcı oluyoruz. Kampanyanız boyunca, stratejinizi gerektiği gibi izleyecek ve ayarlayarak borsadaki en iyi noktalar için rekabet etmenizi sağlayacağız. Bu, bu platformda mutlak başarı için gereklidir.

Programatik kullanarak reklam satın alabileceğiniz bir dizi yazılım mevcuttur. Bunlara genellikle DSP'ler veya Talep Tarafı Platformları denir. Adtech şirketleri – Somato ve Google'ın AdEx'i gibi – bu kategoriye girer. Pazarlama hedeflerinize ulaşmak için sizi birden fazla DSP ile ortaklık yapmaktan alıkoyan hiçbir şey yok.

Kesinlikle olabilir. Hedefleriniz ve stratejiniz kristal netliğinde bir hassasiyetle belirlenirse, nerede olurlarsa olsunlar belirli bir hedef kitleye ulaşmanın ödüllerini alırsınız. Bu, yankı uyandıran, tıklamaları ve nihayetinde satışları sağlayan potansiyel müşteriler anlamına gelir - tüm zaman ayırmaya değer tüm yatırım getirileri.

Bu son teknoloji reklamcılık tarzı, çevrimiçi pazarlamanın en az %50'sinden vebüyümesinden sorumludur. Önümüzdeki yıllarda çevrimiçi pazarın %85'ini alması bekleniyor – ki bu BÜYÜK. O zamana kadar iyi bir stratejiye sahip olmak isteyeceksiniz, bu yüzden oyuna hemen başlamanızı öneririz!

Yukarıda ana hatlarıyla belirttiğimiz gibi, programatik reklamcılığın etkinliği büyük ölçüde ödevi yapmanıza bağlıdır. Pazarlama yaptığınız kişilerin işaretini kaçırdıysanız, bunun sonuçlarınıza yansıması muhtemeldir. Söyleyeceğimiz bir şey daha, teknolojinin sınırlamaları olduğudur – şimdilik gösterimlerden ziyade görüşleri saymak gibi – ancak gelişmelerle birlikte gelişmeler de olacaktır. Bu alanı izle!

pek değil; Google Görüntülü Reklam Ağı benzer olmasına rağmen. Google Ads ayrı bir platformdur, programatik reklamlar ise sonuç almak için çok çeşitli kaynaklardan yararlanır. Bu, web siteleri, sosyal medya veya uygulamalar anlamına gelebilir - DSP'nin sunduğu her şey.

Google'ın görüntülü reklam ağı, programatik reklam kampanyalarına benzer. İkisi de aynı teknolojiyi kullanıyor. Programatik reklamcılık, genellikle çok az insan müdahalesiyle reklamları otomatik olarak alıp satmak için gelişmiş yazılımları kullanan bir tür çevrimiçi reklamcılıktır.

Google Görüntülü Reklam Ağı ile programatik reklamcılık arasındaki iki temel fark, programatik reklamcılığın reklamlarınızın hangi belirli sitelerde gösterileceğini seçmenize izin vermemesi ve daha yüksek bir gösterim-tıklama oranına sahip olmasıdır.

Ayrıca, Google'ın görüntülü reklam ağı, diğer şeylerin yanı sıra cinsiyete, yaşa, dile ve cihaza göre müşterileri hedeflemenize olanak tanır.

X noktayı işaretler.

Dijital reklamcılığa atlamaya hazırsanız ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, ilk adım Dijital Ankara ekibinden size özel X-Chart'inizi almaktır. Daha taahhütte bulunmadan yatırım getirinizin size ne getireceğini bilin.

X-Chart'ımız, satış fırsatları oluşturmanıza ve dönüşümleri artırmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış programatik medya satın alma hizmetlerimizin arkasındaki değeri gösterir. İster yeni başlıyor olun ister bir profesyonel gibi pazarlama yapıyor olun, bu çözüm daha hızlı ve daha fazla para kazanmanıza yardımcı olabilir.

X-Chart'ımızın harika yanı, Dijital Ankara'in hizmetlerini kullanarak tam olarak ne tür bir yatırım getirisi elde edeceğinizi size gösterecek şekilde geliştirilmiş olmasıdır. Şimdiye kadar yaptığınız gibi yapmaya devam etmenize karşın, programatik reklamlardan ne kadar fazladan para kazanacağınızı görebilirsiniz. Ayrıca, hiçbir yükümlülük veya duman ve ayna yoktur.

Ad Exchange'i kullanarak, son derece güvenilir bir kanal aracılığıyla marka bilinirliğinizi ve dönüşümlerinizi artırabilirsiniz.

Yazılım kullanılarak satılan bir reklam türü olan programatik reklamcılık yükselişte. Hemen hemen her sektörden pazarlamacılar, paralarının karşılığını en iyi şekilde almanın bir yolunu arıyor ve programatik reklamcılık yardım etmek için burada.

Konsept oldukça basit: bir hedef kitle belirleyin ve tüm ağır işleri programatik platformun yapmasına izin verin. Aynı zamanda esnektir; sadece birkaç tıklamayla harcamanızı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ve bir kampanya yayınlamaya hazırsanız, beklemenize gerek yok: programatik reklamlar Dijital Ankara ile kullanıma hazır.

İyi bir anlaşma gibi mi geliyor? Çünkü öyle. Dijital pazarlama uzmanlarımızla hemen iletişime geçin.

Görüştüğünüz Dijital Pazarlama ajanslar büyümeyi garanti
ediyor mu? Biz ediyoruz

Hadi Konuşalım

ikna oldunuz mu?
Şimdi ücretsiz bir danışma rezervasyonu yapın.

form-x-chartYALNIZCA 30 DAKİKA İÇİNDE DİJİTAL ANKARA'DAN ÜCRETSİZ ANALİZ RAPORUNUZU ALIN

ANALİZ RAPORU NEDİR?

30 dakikalık bir danışmadan sonra, uzman ekibimiz dijital pazarlama stratejinizi belirleyip neler yapılacağını raporlar

Hile nedir?
Büyümenizi Garanti ediyoruz.

A person sohwing growth