online stats 0g94

SATIŞ VE PAZARLAMA HİZALANMASI TATLI NOKTASINA VURUN

BAHSETMEYE DEĞER DİJİTAL PAZARLAMA SONUÇLARI

Başarılı bir dijital pazarlama kampanyasını iş başında görmek ister misiniz?

BU MUTLU MÜŞTERİLER, TÜRKİYE'NİN EN İYİ DİJİTAL PAZARLAMA ŞİRKETİNİ İSTİYOR

En İyi BÜYÜME. GARANTİLİ.

Büyümenize yardımcı olmak için satışlarınızı ve pazarlamanızı nasıl uyumlu hale getirebiliriz .

Önemli ölçüde iyileştirilmiş yatırım getirisi ve büyüme için pazarlamayı satışlarla uyumlu hale getirmenin faydalarını keşfedin.

Lady showing digital codes

Dört adımlı sürecimizi öğrenin

Güçlü satış pazarlama uyumu için niyetlerimizi ana hatlarıyla belirten Dijital Ankara uzmanlarının net bir süreci ile her şeyi başlatın.

Step 1

Hadi Konuşalım

Bu ilk büyük adımda, satış ekibinizin şu anda nasıl çalıştığını ve fırsatların nerede olduğunu tartışacağız. Buradan, bu boşlukları doldurmak istediğimiz yolları vurgulayarak, işletmeniz için satış ve pazarlama stratejilerini uyumlu hale getirmenin en iyi şekilde nasıl çalışacağını daha iyi anlayabiliriz.

Step 2

Dikkatli strateji

Faaliyetleriniz hakkında daha fazla bilgi edindikten sonra, bize adım adım atacağımız adımları veren bir satış ve pazarlama uyumu stratejisi geliştirmek ve oluşturmak için kapsamlı bir araştırma oturumu gerçekleştireceğiz. Bu, tüm tarafları hedeflere ne zaman ulaşılması gerektiği ve her aşamanın sonunda ulaşmayı umduğumuz sonuçlar hakkında bilgilendirir.

Step 3

Ve aksiyon!

İşte başlıyoruz. Stratejinize dalacağız ve onu en iyi şekilde sunacağız. Ekiplerinizin daha proaktif hale gelip birbiriyle uyumlu hale gelerek işletmenizin her departmanını besleyen tutarlı sonuçlar verdiğini izleyin. Pazarlamanız olası satışları artırmaya devam ederken, satış ekibiniz onları yaşam boyu dönüşümlere dönüştürmek için yönlendirebilir.

Step 4

İyileştirme zamanı

Bu sürecin en önemli kısmı, uzmanlarımızdan satış ve pazarlama uyumunun faydalarını gözden geçirip değerlendirmek ve ardından daha fazlasını yapabilmesi için ince ayar yapmaktır. TPG'lerden YG'ye ve aradaki tüm içgörülere kadar, yaklaşımımızı markanızın parasının karşılığını maksimum düzeyde almasını sağlamak için optimize edeceğiz. Bir yönü bayatlarsa, onu yenileriz.

Satış ve pazarlamanızın birlikte güzel müzikler yapmasına yardımcı olalım.

Bir SEO danışmanlığı ayarlayın ve SEO dijital strateji uzmanlarımızdan biri, nasıl çalıştığımız ve işiniz için iyi SEO'nun ne kadar etkili olabileceği, etkili bir SEO kampanyasını mevcut dijital stratejinizle uyumlu hale getirmenin ne kadar kolay olduğu ve kaç kez olduğu konusunda sizinle konuşabilir. çevrimiçi pazarlamanızın daha iyi olmasını bekleyebilirsiniz.

Satış ve pazarlama stratejilerini uyumlu hale getirmek işinizi büyütür.

Geleneksel satış hunisini bir gelir döngüsüyle değiştirmeyi bir an için düşünün. Yeni dijital teknoloji ve süreçlerle, daha iyi uyum beklentileri gerçekten heyecan verici. Dijital Ankara, işletmeniz için bu fırsatları nasıl en üst düzeye çıkaracağınızı gösterebilir. Dijital Ankara, "neden" hizalamanın kritik olduğunun temellerini kavradıktan sonra, satış ve pazarlama hizalamasının "nasıl"ını anlamanıza yardımcı olacak ilgili vaka çalışmalarını ve en son en iyi süreci özetleyebilir. Ve belki de en kritik kısım, kusursuz ve hesap verebilir hedef paylaşımıdır. Ortak hedefler oluşturmak için satış ve pazarlamayı edinmek, ekiplerinizin birlikte daha verimli çalışmasını sağlamanın yolunu açar.

Satış pazarlama uyumu SSS'leri

Kararınızı kolaylaştırmak için en sık sorulan soruların bir listesini derledik. Tabii ki, burada yer almayan sorular varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, olabilecek tüm sorularınızı yanıtlayacağız.

Dijital ve çevrimiçi satış ve pazarlama, tüketicilerin ve işletmelerin genellikle bir satış danışmanıyla uğraşmaktan tamamen kaçınmaya çalışacakları noktaya kadar ilerlemiştir; bu, tüketicilerin ve işletmelerin ilerlemelerine olanak tanıyan otomatik, dijital satış ve pazarlama stratejilerine sahip olmanın hayati önem taşıdığı anlamına gelir. tüm satış hunisi.

Satış ve pazarlama simbiyotiktir ve başarılı olmak için ikisinin birlikte var olması değil, birlikte çalışması gerekir. Basitçe söylemek gerekirse, satış yapmadan gelir elde edemezsiniz, ancak ürünleri ve/veya hizmetleri pazarlamadan satamazsınız, bu nedenle ikisinin birlikte çalışması gerekir.

İkisi birlikte çalışırken, herhangi bir organizasyon içinde ayrı bölümler olmalıdırlar. Her departmanın çok büyük sorumluluğu vardır ve her iki departmanın da verimli çalışmasını sağlamak için bu sorumluluklar birbirinden bağımsız tutulmalıdır. Birbirleriyle birlikte çalışırken, her bölümde onları bir araya getirmeye çalışmak için çok fazla şey var.

Hem satış hem de pazarlama ekipleri, müşteri yolculuğunun farklı noktalarında potansiyel ve gerçek müşteriler ve müşterilerle etkileşime sahip olduğundan, mesajlaşma ve hedeflerin aynı olması için her iki departmanın da uyumlu olması önemlidir. Bu, satışları iyileştirir, ölçeklenebilirliği kolaylaştırır ve geliri ve büyümeyi iyileştirir.

Müşterilere yolculukları ve işinizle temas noktaları sırasında birleşik bir cephe sunmanın yanı sıra, uyum, maliyetlerin ve genel giderlerin azalması, daha fazla verimlilik ve şirketiniz için daha fazla gelir ve kâr ve daha fazla büyüme alanı anlamına gelen büyümede bir artış sağlar.

Hizalama, daha kısa satış döngüleri, daha az kaçırılan kota, paylaşılan veri ve analitik kullanımı yoluyla daha fazla üretkenlik ve bu hizalama her iki departmanın sürecini optimize ettiği için çok daha iyi bir satış verimliliği gibi bir dizi avantaj sağlar.

Aberdeen Group'a göre, uygun pazarlama ve satış uyumu, yıllık gelirde yüzde 32'lik bir artışa yol açabilir. Wheelhouse Advisors ayrıca hizalamanın pazarlama gelirinde yüzde 208'lik bir büyümeye yol açabileceğini gösterirken, MarketingProfs araştırması bu uyumun aynı zamanda satış kazanma oranlarında yüzde 38'lik bir artışa eşit olduğunu göstermiştir.

B2B (işletmeden işletmeye) ve B2C (işletmeden tüketiciye) satış ve pazarlama uyumu arasındaki farklar minimum düzeydedir. Hizalama hala birleşik bir cephe sunmayı ve aynı hedeflere, aynı verilere ve aynı alıcı kişilere sahip olmayı içeriyor. Tek gerçek fark, birinin işletmelere, diğerinin ise genel olarak tüketicilere odaklanmasıdır.

HubSpot, otomasyon yoluyla ve her iki departmanın da çalışabileceği merkezi bir platform sağlayarak satış ve pazarlama uyumunu basitleştirmeye yardımcı olabilecek güçlü bir gelen pazarlama ve satış platformudur. Bu, her iki departman için tam görünürlük sağlar ve hizalamayı kolaylaştırmaya ve iyileştirmeye yardımcı olur.

Çok var ve bu işinize, ürününüze ve hedeflerinize bağlı olarak araştırılmalıdır. Bu en iyi uygulamalar, hedef kitlenizi, demografik özelliklerini ve davranışlarını anlamayı içerir. Ayrıca, doğru mesajın doğru insanlara ulaşması için hem satış hem de pazarlama departmanları arasında açıkça tanımlanmış rol ve sorumlulukları içerir.

Yardımcı olabilecek birçok teknoloji ve platform (HubSpot gibi) var. Hem satış hem de pazarlama departmanlarında sunduğu görünürlük nedeniyle üçüncü taraf platformları kullanmak harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Ortak hedeflere doğru çalışırken özerk bir şekilde çalışmak için her iki departmanı ayrı tutarken uyum sağlamanıza olanak tanır.

Görüştüğünüz Dijital Pazarlama ajanslar büyümeyi garanti
ediyor mu? Biz ediyoruz

Hadi Konuşalım

ikna oldunuz mu?
Şimdi ücretsiz bir danışma rezervasyonu yapın.

form-x-chartYALNIZCA 30 DAKİKA İÇİNDE DİJİTAL ANKARA'DAN ÜCRETSİZ ANALİZ RAPORUNUZU ALIN

ANALİZ RAPORU NEDİR?

30 dakikalık bir danışmadan sonra, uzman ekibimiz dijital pazarlama stratejinizi belirleyip neler yapılacağını raporlar

Hile nedir?
Büyümenizi Garanti ediyoruz.

A person sohwing growth