online media re r9qv

VİDEO PAZARLAMA VE REKLAMIMIZLA KARLARIN YÜKSELİŞİNİ İZLEYİN

BAHSETMEYE DEĞER DİJİTAL PAZARLAMA SONUÇLARI

Başarılı bir dijital pazarlama kampanyasını iş başında görmek ister misiniz?

BU MUTLU MÜŞTERİLER, TÜRKİYE'NİN EN İYİ DİJİTAL PAZARLAMA ŞİRKETİNİ İSTİYOR

En İyi BÜYÜME. GARANTİLİ.

Dijital Ankara'un video pazarlaması, markanızı ön plana çıkarır.

Daha fazla potansiyel müşteri hayal edin. Daha fazla satış hayal edin. İşletmeniz için daha fazla büyüme hayal edin. Uzman video içerik pazarlama ajansınız olarak, yaratıcı vizyonunuzu çerçeveye, işinizi de haritaya koyacağız.

Lady showing digital codes

Videolar oluşturmak için rafine bir süreç kullanıyoruz.

Hiçbir şey hareketli görüntü gibi olamaz. Bunu, kazanan dört adımlı sürecimizle eşleştirin ve nihai kombinasyonu elde edin. 

Step 1

Aşağı inmek

En başta uzmanlarımız, video pazarlama için KPI'larınızı, bütçenizi ve hedeflerinizi anlamak için ekibinizle birlikte oturacaktır. Bu, özetinizi etkili bir şekilde karşılayabilmemizi ve yine de mali sınırlamalarınız dahilinde kalmamızı sağlar. Beklentilerinize uygun bir özet hazırlamak için tüm ince ayrıntıları vurgulamamız çok önemlidir.

Step 2

strateji üzerine

Dijital pazarlamaya yönelik stratejik yaklaşımımızla gurur duyuyoruz ve videolar oluşturduğumuzda bu bir istisna değil. Bu adımda, güçlü bir video reklam oluşturmak için ihtiyaç duyduğumuz tüm kaynakları, yerleri ve ekipmanı, bitmiş ürünü büyütmek için ihtiyaç duyduğunuz araçlarla birlikte planlayacağız.

Step 3

Işıklar kamera motor!

Hepsinin en heyecanlı adımı; Filme aldığımız ve konseptlerinizden çarpıcı içerikler yaptığımız aşamaya hoş geldiniz. Marka bilinirliği kampanyalarından promosyon lansmanlarına ve daha fazlasına kadar - işinizi tüm doğru açılardan mercek altına alacağız.

Step 4

Hepsi düzenlemede

Modern içeriğin, amaçlanan şeyi yaptığından emin olmak için son derece rafine düzenleme becerileri gerekir: etkilemek. Markanıza her saniyesinde mümkün olan en iyi imajı vererek, pazara hazır olduğundan emin olmak için malzemenizi ince ayarlayıp değiştireceğiz. Oradan, her şey onu en etkili izleyicilerin önüne çıkarmakla ilgili.

Video pazarlama stratejinizi duraklatmadan kaldırın.

Etkileşim yavaşladı mı? Satışlar durdu mu? Dijital pazarlama ajansımız , insanların izlemesi, paylaşması ve oynaması için tüm püf noktalarını biliyor.

Satış büyümenizi hızlandırın

Çok paylaşılabilir videolar. Geniş kapsamlı satışlar. Dijital Ankara, işinize resimler ve sayılarla hayat veren video reklam ajansıdır.

Video stratejisi SSS'leri

Marka videolarıyla ilgili daha sık sorulan birkaç soruyu yanıtlıyoruz. En büyük hedef kitlelerinize ulaşmak için tanıtım videolarını nasıl kullanacağınızı öğrenin ve bu pazarlama kampanyasını nasıl yürüteceğinize ilişkin bilgilerle tamamlayın.

Veriler, insanların ekranlarının önünde daha fazla zaman geçirdiğini, beslemeleri kaydırdığını ve video izlediğini gösteriyor. Wyzowl'a göre, insanlar haftada ortalama 18 saat çevrimiçi video izliyor. İngiltere ve ABD'den gelen çeşitli veriler, ortalama bir yetişkinin günde yaklaşık 3-4 saatini telefonlarınd geçirdiğini gösteriyor. Başarılı dijital markalar, tüketici davranışındaki bu değişikliğin bir parçası olduklarından emin oluyorlar ve sürekli olarak gözler ve parmak uçlarını kaydırarak tüketilecek kaliteli video içeriği sunuyorlar.

Ayrıca insanların video izlemeyi sevdiği ortaya çıktı; insanların çoğunluğunun tercih ettiği içeriktir. HubSpot tarafından yapılan bir araştırmada, tüketicilerin %50'den fazlası markaların videolarını görmek istediklerini söyledi. Bu, diğer herhangi bir içerik türünden daha fazladır. Başka bir araştırma, insanların %69'unun kısa bir video izlemeyi tercih ettiğini gösterirken, metin tabanlı içeriği okuyacağını söyleyenlerin yalnızca %18'i ve bir satış çağrısı veya demoyu beğendiğini söyleyenlerin %2'si.

HubSpot'a göre: “ On kişiden yaklaşık dokuzu 2021'de markalardan daha fazla video görmek istediğini bildiriyor ve bu da videoyu potansiyel müşteri yaratma ve marka bilinirliği için mükemmel bir araç haline getiriyor. Ayrıca, insanların bir video içeriğini arkadaşlarıyla paylaşma olasılığı, diğer medya içeriği türlerinden iki kat daha fazladır.

Sosyal medyada böyle bir kampanyayı kullanmak, planlama, strateji ve hedeflere yönelik çalışmayı gerektirir, bu yüzden birçok insan rehberlik ve uzmanlık için bir ajans arar. Kullanıcılarınızla bağlantı kurmak, genellikle duygusal bir yanıtı olan ve hedef kitlenize yönlendirilmesi gereken düşünceli hikaye anlatımı yoluyla başarılı olur.

Yaratıcı becerileriniz yok ama videolarla hedef kitlenize pazarlama yapmak mı istiyorsunuz? Başarılı pazarlama seçimlerine odaklanmış bir ajans olarak, hedef kitlenizi zahmetsizce büyüleyen klipler yapmayı biliyoruz. Video içeriği yapmak, işinizi değer yaratan eğlenceli bir şekilde açıklamak için stratejiler kullanmayı gerektirir.

Video pazarlama maliyetleri büyük ölçüde değişebilir. Bazı durumlarda tek ihtiyacınız olan bir akıllı telefon ve internet bağlantısıdır. Diğer video reklamları ise profesyonel bir animatör veya stüdyo ve tam prodüksiyon ekibi gerektirebilir. Ne tür bir video oluşturduğunuza, videonun neyi başarmasını istediğinize ve videonuzu nerede yayınlamayı planladığınıza bağlıdır.  

Deneyimsiz içerik oluşturucu için maliyetler hızla patlayabilir; planlamadığınız şeyler olabilir, yeni ekipman edinmek pahalıdır ve düzeltilmesi zaman ve para gerektiren hatalar yapılabilir.

Görünüşte video pazarlama, bakılması gereken güzel bir içerik parçası gibi görünebilir. Ancak etrafındaki veriler çok inandırıcı bir hikaye anlatıyor. 

Video kampanyaları benimseyip yürüterek şunları yapabilirsiniz:

 • geliri artırmak

 • satın alma kararlarını etkilemek

 • insanların istediği yararlı ve alakalı içerik sunun

 • aramada daha üst sıralarda yer almak

 • trafiği artırmak

 • daha fazla geri bağlantı al

 • dönüşümleri artırmak

 • karar vericilere ulaşmak

 • e-posta gönderimlerini optimize et

 • artan hisse deneyimi

 • sosyal beslemelerde daha uzun süre görünür kalın

 • maruz kalmanızı ve etkileşiminizi artırın

 • daha fazla öne çıkmak

 • ürününüzün anlaşılmasını artırın

 • kitlenizle etkileşim kurmanın kişisel bir yolunu sağlayın.

İşletmeniz için oluşturabileceğiniz çeşitli video stilleri ve video biçimleri vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

i. Gösteri

Bunlar, işletmenizin, ürününüzün ve/veya hizmetinizin nasıl çalıştığını göstermenizi sağlar. Sahne turlarının arkasını düşünün, 'ekiple tanışın' videoları, bir ürün için talimatlar, süreçlerinizin ve hizmetlerinizin gözden geçirilmesi, bir öğenin kutusundan çıkarılması, hatta ürünü giyen veya kullanan biri.

ii. marka hikayesi

Bu tür içerik, şirketinizin kültürünü, vizyonunu, misyonunu, değerlerini, ekibini ve/veya hikayesini sergilemekle ilgilidir. Bu tür videolar, markanızın beğenisini ve üzerinde düşünmeyi artırmaya yardımcı olabilir, yeni müşteriler çekmenin yanı sıra eski müşterilerle olan bağlantıları sürdürmeye de yardımcı olabilir.  

iv. Uzman Görüşleri ve Görüşmeler

Uzmanlar, profesyoneller, düşünce liderleri ve uzmanlarla röportaj yapmak, markanızın güvenini, itibarını ve otoritesini göstermenin harika bir yoludur. Nabzınızın üzerinde olduğunu ve en son haberlere ve gelişmelere proaktif olarak dokunduğunuzu gösterir.

v. Öğretim

Bunlara nasıl yapılır videosu, eğitici ve açıklayıcı video da denilebilir. Amaçları, tüketicilerin ürününüzü ve/veya hizmetlerinizi daha iyi anlamalarına ve bunun onlara nasıl fayda sağlayabileceğini öğrenmelerine yardımcı olacak nasıl yapılır videoları oluşturmaktır.

vi. Video Görüşleri ve Vaka Çalışmaları

Satın alma kararları söz konusu olduğunda kulaktan kulağa ve akran incelemelerinin büyük etkisi vardır. Bu nedenle, markaların bunları müşteri referanslarının, müşteri incelemelerinin ve geçmiş vaka çalışmalarının bizi savunmasına izin verebileceğimiz videolarda oluşturması mantıklıdır.  

vii. Web seminerleri

Bu video içerik formatı, çevrimiçi bir seminer, sunum veya konuşma oluşturmanıza ve yürütmenize olanak tanır. Dijital bir web semineri düzenlemenin yararı, dünyanın her yerinden insanların sizinle katılabileceği ve sizinle etkileşime geçebileceği anlamına gelir.

Birden fazla marka ve platformdaki verilere bakıldığında, video pazarlamanın neden markanızın en iyi arkadaşı olabileceğini anlamak kolaydır.

Wyzowl'dan alınan verilere göre, pazarlamacıların %83'ü videonun, ziyaretçilerinin sayfalarında geçirdikleri ortalama süreyi artırmaya yardımcı olduğunu ve pazarlamacıların %84'ü, potansiyel müşteriler kazanmalarına yardımcı olduğunu söylüyor. Pazarlamacıların %94'ü, içeriklerinin kullanıcıların ürün ve/veya hizmet anlayışını artırdığını bildiriyor.

HupSpot analizleri, pazarlamacıların %87'sinin içeriğin kendilerine olumlu bir yatırım getirisi (ROI) sağladığını ve işletmelerin %93'ünün video sayesinde sosyal medyada yeni bir müşteri kazandığını bildirdiğini gösteriyor.

Aslında, yaklaşık on pazarlamacıdan sekizi, satışları üzerinde doğrudan ve olumlu bir etkisi olduğunu düşünürken, pazarlamacıların %78'i, bu tür pazarlama stratejilerinin, ister satışlar ve oturum süreleri, isterse katılım ve görüntülemeler olsun, şirketlerinin kârlılığını iyileştirdiğini bildiriyor. .

Tüketici deneyimi tarafında, veriler, insanların %94'ünün bir ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir açıklayıcı izlediğini bildirdiğini gösteriyor. HubSpot'a göre insanların %84'ü bir markanın videosunu izledikten sonra bir ürün veya hizmet almaya ikna olduklarını söylüyor. Bu arada EDM stratejiniz de fayda sağlıyor: E-posta konunuzda sadece kelimenin geçmesi, açılma oranlarını %19 oranında artırıyor.

Video reklamcılık, markanızı çevrimiçi ortamda tanıtmak için görsel içerik kullanma uygulamasıdır. Kliplerinizdeki mesajlar eğitici, ilginç, ilham verici, sevindirici veya şaşırtıcı olabilir.

Videonuz, web sitenize yerleştirilmiş veya sosyal medya sayfalarınızda paylaşılmış gibi kendi kanallarınızda olduğu gibi çeşitli yerlerde yayınlanabilir veya haber siteleri veya üçüncü taraf yayınları gibi başka yerlerde yayınlanacak şekilde tasarlanabilir.

Videonuz 3 saniye veya 30 dakika olabilir. Bağımsız bir parça olabilir veya bir dizi görsel içerik olarak yayınlanabilir. Bunları akıllı telefonunuzda, film ekibiyle birlikte bir stüdyoda veya bilgisayar animasyonunu kullanarak oluşturabilirsiniz. 360 derecelik kameraları kullanabilir veya sanal gerçekliği ve artırılmış gerçekliği (AR) keşfedebilir. Canlı olarak yayınlanabilir veya düzenlenebilir ve daha sonra yüklenebilir.

Her iki durumda da net olan bir şey var: video, genel içerik pazarlama planınızın önemli bir parçasıdır. İnsanlar azalan dikkat süreleri ve kaliteli içerik için artan taleplerle birlikte ekranlarda daha fazla zaman geçirdikçe, işletmeler için dijital stratejiler ve pazarlama kampanyaları hazırlarken harika materyaller yaratmak tartışılmaz bir hal alıyor.

Bir işletme müşterileriyle etkileşim kurmak, satışları artırmak veya farkındalık yaratmak istediğinde, kitlelerinin bilgiyle etkileşim kurma şekli nedeniyle videolar en iyi pazarlama biçimidir. Bu sadece sosyal medyayı kullanmak değildir, aynı zamanda web sitenizin açılış sayfanızın ana sayfasındaki bir klip, dönüşümleri artırabilir.

Bu tekniğe başlamaya karar verirken, başarılı içerik oluşturmanın birkaç yolu vardır. Bu, müşterilerinizi eğitmeyi, optimizasyon için SEO'yu kullanmayı, satış konuşmanız olarak satışları değil hikayeyi kullanmayı ve biraz mizah eklemeyi içerir. Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Uzman ekibimiz, optimizasyon için video pazarlama stratejileri oluşturma konusunda sizi yönlendirebilir.

Yüzeyde, görsel içeriğin gücü önemlidir, çünkü internet erişimi olan herkes tarafından kolayca erişilebilir. Daha derin bir düzeyde, Google videoları sever, bu da onu kullanırsanız (ve özellikle optimize edilmiş, akılda kalıcı başlıklar, etiketler, bağlantılar ve iyi yazılmış SEO metinleri eklerseniz) arama sonuçlarında görünme olasılığınız daha yüksek olduğu anlamına gelir. 

Bir ajans olarak, bir video pazarlama stratejisinin, kitlelerin hizmetleri ve ürünleri hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamak için videoların oluşturulması, iyileştirilmesi ve kullanılması olduğunu anlıyoruz. Bağlılığı satışa dönüştüren, sindirimi kolay bilgilerdir ve müşterilerinizde bir güven duygusu geliştirir.

Ajansımız, bu tür pazarlamanın başarısını günlük olarak görür ve işletmeniz için nasıl işe yarayacağını bilir. Sosyal medyanın artması ve dünyanın en büyük ikinci arama motoru olan YouTube dahil platformlar aracılığıyla eğlence için içerik tüketen insanlar nedeniyle oldukça etkilidir.

Satışlarınızın size özel tahminlerinizle nasıl sonuçlandığını görün.

Bu dijital pazarlama stratejisini düşünüyor veya işinize sağlayacağı faydalardan emin değilseniz, Dijital Ankara'deki uzmanlarla konuşun. Sizi baştan çıkaracak videolar oluşturmak için sadece göz alıcı showreels oynamayacağız. İşinizi nereye götüreceği konusunda size garantili gerçek, sağlam rakamlar vereceğiz. Hepsi ücretsiz X-Chart'inizde.

Dijital ortam her zaman gelişmektedir. Instagram'da görseller, Spotify'da müzik ve YouTube'da video sunan dünya çapında popüler platformlarla, her şeyin bir izleyici kitlesi var. Ancak her platform sizin için uygun mu?

Bu tür dijital pazarlamanın her şirket için en iyi yatırım olmadığını biliyoruz. Ancak, bazen, bariz bir şekilde uymayan işletmeler için promosyon karışımının güçlü bir parçası olduğunu da.

Dijital Ankara'de belirgin bir yaklaşım yok. Hangi kanalların, araçların veya stratejilerin size uygun olacağını belirlemek için ne yaptığınızı ve kime ulaşmak istediğinizi anlamaya zaman ayırıyoruz.

 Bu hizmetlerden biri veya bir kısmı veya tamamı olabilir. Ya da bu listede yok. Elbette, profesyonel bir dijital video pazarlama ajansı olarak yukarıdakilerin hepsinde uzmanız. Ancak her müşteriye doğru uyumu bulabilmek için çok daha fazlasını yapıyoruz.

Doğru seçenek video pazarlama olduğunda, bu yöntemin potansiyel müşterileri yönlendirmek ve kitleleri yeniden hedeflemek için sahip olduğu değeri göstereceğiz.

Belki de perde üreticisisiniz. Modada olduğu gibi, kumaşınızdaki döküm, hareket ve opaklık, beklentileri karşılayan kilit özellikler olabilir. Bu nitelikleri görsel formatlarda sergilemek, statik görüntülere göre açık bir avantaj sağlayabilir.

Belki bir yaşlı bakım tesisi işletiyorsunuzdur. Personelin konut sakinleri, özel bahçeler veya eğlence mekanları ile etkileşimlerinin görüntülerini kullanarak, izleyiciler için bir broşürün yapabileceğinden daha fazlasını yapacaksınız.

Bunlar, sektörünüz için bir seçenek olarak video pazarlamayı neden hariç tutmamanız gerektiğine dair sadece birkaç örnek. Dijital video pazarlama hizmetlerimizin işletmeniz için neler yapabileceğini görmek için sohbet için bizi arayın. Size özel X-Chart'ınızda bu değeri siyah beyaz olarak göstereceğiz.

Bir işletme olarak, bir video pazarlama stratejisi, "beğeniler" ve paylaşımlardan çok daha fazlasını sunmalıdır. Potansiyel müşteri oluşturmadan, bütçenizin güzel bir israfıdır.

Dijital Ankara'de, diğer içerik türlerinden daha fazla dikkat çekmek ve yönlendirmek için Sosyal medyada videoyu güçlendiriyoruz. İzleyiciler videoyu çeker - ancak hem izleyiciler hem de video iyi planlanmalıdır.

Google da videoyu sever, yani insanlar sizinki gibi işletmeleri ararken arama sonuçlarında bu tür içeriklere öncelik verir. Bunu etkili SEO ile birleştirin ve herkesin değerlendirme listesinin başında olacaksınız. Ayrıca, SEO içerik yazımı da dahil olmak üzere yaratıcı hizmetler paketimizi ekleyin ve tam video pazarlama paketine sahip olacaksınız.

Bize geri dönmenizi, bizi yönlendirmenizi ve bizimle birlikte büyümenizi istiyoruz. Çünkü biz sadece bir video pazarlama ajansından daha fazlasıyız. Büyümedeki özel iş ortaklarınızız. Öyleyse 30 dakikalık bir danışma ve videonun gücünün sizi nereye götürebileceğini görmek için ücretsiz, özel X-Chart'ınızla başlayalım.

Görüştüğünüz Dijital Pazarlama ajanslar büyümeyi garanti
ediyor mu? Biz ediyoruz

Hadi Konuşalım

ikna oldunuz mu?
Şimdi ücretsiz bir danışma rezervasyonu yapın.

form-x-chartYALNIZCA 30 DAKİKA İÇİNDE DİJİTAL ANKARA'DAN ÜCRETSİZ ANALİZ RAPORUNUZU ALIN

ANALİZ RAPORU NEDİR?

30 dakikalık bir danışmadan sonra, uzman ekibimiz dijital pazarlama stratejinizi belirleyip neler yapılacağını raporlar

Hile nedir?
Büyümenizi Garanti ediyoruz.

A person sohwing growth